Rodinné foto

Výběr termínu

Fotografování v přírodě je možné celý rok. Vždy ale existuje riziko nepříznivých podmínek ohrožujících zdraví dětí. Ať je to déšť či silný vítr, extrémní horko či mráz.

  • Jaká je možnost posunutí termínu?
  • Na druhý den, či příští týden?

U mne se vždy domlouvá termín na nejbližší vhodný den vyhovující oběma stranám. Den před termínem si zavoláme pro ujištění, že počasí bude přijatelné. Pokud nebude, domlouváme ihned nejbližší náhradní termín.


Respektování potřeb dětí

Děti jsou velmi citlivé na svůj pravidelný denní režim. Pokud strávíte celé fotografování utěšováním plačícího probuzeného miminka, tak téměř jistě nebudete z výsledku nadšeni.

  • Lze domluvit čas podle vašich potřeb?
  • A případně jej operativně posunout?

Nevyspalo se miminko podle očekávání? Nebo naopak před domluveným časem ještě spokojeně dříme? Nebuďte ho! Stačí zavolat a posuneme čas focení o hodinu. Raději chvíli počkáme, než mít proplakané vzpomínky.


Výběr místa

Pro každou roční dobu je vhodné jiné místo. Jednou je to rozkvetlý sad, jindy zrající lán pole? A sad, který je krásný v ranní mlze nebude vhodný v podvečerním soumraku.

  • Zná váš fotograf dobře okolí?
  • Nabídne vám různé varianty?

Na Valašsku (Vsetín, Zlín, Valmez) mám vytipovány desítky lokalit, které jsou ideální v různých ročních obdobích. Ve Valašské Polance je navíc možnost fotit na naší zahradě se sadem, kde je i dostatek dětských hraček a rekvizit. Případně můžeme využít i vaše oblíbené místo.

Kreativita fotografií

Fotografování rodin a dětí je ideálním hřištěm pro kreativitu. Pro všechna období je možné vymyslet a realizovat různé nápady v souladu s přírodou a vašimi představami. Rodinný fotograf by nikdy neměl fotky “sekat jak Baťa cvičky” podle jednoho vzoru.

  • Přijde fotograf s vlastními nápady?
  • A nechá se inspirovat těmi vašimi?

Během prvního seznámení se (počet a věk dětí, vaše záliby) začínám vymýšlet možné kulisy a téma fotografování. Před samotným focením vám zašlu email s tipy a také vás vyzvu, zda máte nějakou vlastní představu. Každé fotografování je jiné, unikátní.


Sportovní aktivity

Máte nějaký sport, který společně a rádi provozujete? Jezdíte na kole, na bruslích či běháte? To je přeci ideální námět na společné fotografování a fotky v pohybu oživí vaši galerii!

  • Nebrání se fotograf akčnějším snímkům?
  • Má pozitivní přístup k pohybu?

Sportovní a akční focení je mým největším koníčkem. Ať jde o terénní běh, cyklistiku nebo plavání. Pro spojení rodinné a sportovní fotografie jsem ten pravý. Přesvědčte se na http://sportovni-fotografie.cz


Chcete vědět více?

Více informací o tom, jak vybrat rodinného fotografa aby bylo rodinné focení zážitkem